سامی یوسف

Islamic Lyrics Forum Forums General Discussion سامی یوسف

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
Author Posts
Author Posts
December 4, 2012 at 4:13 pm #400

MOHSEN

جدیدترین آلبوم «سامی یوسف»، خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز ایرانی الاصل مقیم بریتانیا، منتشر شد. این آلبوم که «سلام» نام دارد، شامل ۱۶ قطعه بوده و به زبانهای انگلیسی، عربی، فارسی و ترکی اجرا شده است. شرکت ETM International چهارمین آلبوم این هنرمند مسلمان را منتشر کرده است.

سامی یوسف یکی از دو فرزند استاد «بابک رادمنش» ترانه سرا و موزیسین صاحب نام ایرانی است. سامی همیشه از معرفی پدرش طفره می رفت و به دلایل نامعلومی هیچ گاه نام او را به زبان نیاورد. اما در آلبوم جدیدش یک قطعه که با هم خوانی پدر ساخته شده، گنجانده است. این قطعه «سرزمین خشک» نام دارد و موسیقی آن را سامی یوسف ساخته است. کلام انگلیسی آن سروده‌ی Will Knox است و بخش فارسی آن نیز توسط استاد رادمنش سروده شده است.

ساخته‌های بابک رادمنش، همواره آثاری فاخر و غالباً دارای فضای معنوی و عرفانی بوده‌اند و قطعاً همین امر موجب گرایش فرزند او به سوی موسیقی مذهبی شده است. سامی یوسف (سیامک رادمنش) اکنون هنرمندی صاحب نام است و در نقاط مختلف دنیا و به ویژه در کشورهای اسلامی طرفداران زیادی دارد. او کنسرتهای موفقی نیز در چندین کشور دنیا تجربه کرده است. The Source، Forgotten Promises و Wherever You Are، سه آلبوم قبلی سامی یوسف بوده‌اند. سامی در آثار پیشینش از ملودی‌های فولکلور ایرانی استفاده کرده بود و در این آلبوم نیز در چند قطعه به وضوح از ملودی‌های آشنای ایرانی تأثیر گرفته است.

گفتنی است مجله‌ی تایم سامی یوسف را «بزرگترین ستاره‌ی راک اسلام» دانسته و مجله‌ی گاردین نیز او را «ستاره راک مقدس» لقب داده است.

قطعه‌ی «سرزمین خشک» با صدای سامی یوسف و بابک رادمنش را در ادامه دانلود کرده و گوش کنید

December 4, 2012 at 4:15 pm #592

MOHSEN

نام سامی یوسف در واقع «سیامک رادمنش» است که ممکن است اسم آشنایی باشد. سامی یوسف بارها در مصاحبه و بیوگرافی های مختلف از پدرش گفته که یک موزیسین و شاعر مشهور است، اما اصلا به نام او اشاره نکرد و البته در گفت وگو با رسانه های مصری در مقابل سوالات خبرنگاران مقاومت کرده و چیزی از پدرش نگفته: «خواهش می کنم درباره پدرم نپرسید.»

پدر سیامک رادمنش، آهنگساز، ترانه سرا و موزیسین مشهور ایرانی مقیم انگلستان است؛ «بابک رادمنش» که بارها نامش را شنیده ایم و آهنگ هایش را گوش کرده ایم. بابک رادمنش، بیش از همه با آلبومی به نام «پیروزی» میان جوانان مطرح شد. او، آلبومی با این نام با صدای «امید» خواننده ساکن آمریکا تهیه و تولید کرد و آهنگ ها و تنظیم های جدیدی را وارد موسیقی پاپ خارج از کشور کرد؛ تنظیم هایی به سبک تنظیم های مدرن ترکی که بین جوانان ایرانی هم حسابی جایش را باز کرد.

December 4, 2012 at 6:46 pm #593

mo-hammad

به-داداش تو هم ايراني هستي – خيلي مخلصيم

داد اش يه سايتي چيزي شبيه اينجا كهاسلامي باشه و بشه توش موزيك هاي اسلامي رو به اشتراك گذاشت سراغ نداري

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.